تلفن : 02142312

چگونه بدن شما از اپی نفرین در پاسخ به استرس استفاده می کند؟◀️ اپی نفرین که به نام آدرنالین نیز شناخته می شود، یک هورمون طبیعی است که بدن در واکنش به استرس استفاده می کند.

◀️ در طی واکنش جنگ یا گریز، غده آدرنال، اپی نفرین را همراه با هورمون های دیگری مانند کورتیزول در جریان خون آزاد می کند و کارهایی را که در ادامه می آیند، انجام می دهد.


▪️ به قلب سیگنال می دهد که قوی تر پمپاژ کند.
▪️فشار خون را افزایش می دهد.
▪️راه های هوایی را در ریه ها باز می کند.
▪️رگ های خونی در پوست و روده را باریک می کند تا جریان ▪️خون به گروه های عضلانی اصلی افزایش یابد.
▪️عملکردهای دیگری را انجام می دهد تا بدن را قادر سازد در هنگام مواجهه با یک تهدید درک شده بجنگد.

◀️ پاسخ مکرر بدن به استرس های روزانه و تهدیدهای فیزیکی و روانی ممکن است بدن را خسته کند و همچنین فراوانی بیش از حد اپی نفرین و کورتیزول و سایر جنبه‌های پاسخ به استرس، می‌تواند ناسازگار شده و در نتیجه باعث کاهش ایمنی و سایر مشکلات سلامتی شود.

◀️ برای رهایی از استرس بیش از حد و عواقب آن، مهم است که راه های تسکین دهنده استرس را بشناسید. 

◀️ مسکن‌های کوتاه‌مدت استرس: داشتن چند تسکین‌دهنده استرس به شما کمک کند بدن خود را به سرعت آرام کنید و پاسخ استرس خود را معکوس کنید. تنفس عمیق، تصویرسازی هوشمندانه، مدیتیشن، آرام سازی عضلات و پیاده روی کوتاه از این دسته مسکن ها هستند.

▪️عادات سالم: حفظ عادات سبک زندگی سالم به شما در کاهش استرس طولانی مدت کمک می کند. تغذیه سالم، ورزش منظم و خواب با کیفیت از جمله این عادات هستند. نکته کلیدی این است که این موارد را به طور منظم تمرین کنید؛ نه فقط زمانی که احساس استرس می کنید.

▪️تغییر نگرش: گاهی اوقات ذهنمان ما را فریب می دهد و همه چیز تیره و تار یا استرس زا تر از واقعیت به نظر می رسد. حتی زمانی که استرس واقعی است، می‌توانید با تغییر نحوه خودگویی ها، تغییر آنچه نقطه تمرکز شماست و تغییر معنایی که به موقعیت‌های مختلف نسبت می‌دهید، میزان آن را به حداقل برسانید.