تلفن : 02142312

چگونه سروتونین را افزایش دهیم؟
این استراتژی ها را برای کمک به تقویت خلق و خوی خود امتحان کنید.

◀️ اگر علاقه مند به یافتن راه هایی برای بهبود خلق و خوی خود هستید، ممکن است شنیده باشید که افزایش سروتونین می تواند مفید باشد. سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در تنظیم خلق و خو و احساسات بازی می کند. بسیاری از مردم سروتونین را به عنوان "ماده شیمیایی شادی" می دانند زیرا با احساس خوب بودن، شادی و آرامش مرتبط است. 

◀️ هر روز به اندازه کافی نور خورشید دریافت کنید.
حداقل 30 دقیقه را در نظر بگیرید. استراحت در حیاط، پیاده روی در اطراف ساختمان یا نشستن در کنار پنجره آفتابگیر با دریافت مقداری نور طبیعی به افزایش سطح سروتونین شما کمک می کند.

◀️ غذاهای غنی از تریپتوفان بیشتری بخورید.
تریپتوفان یک اسید آمینه است که برای تولید سروتونین مورد نیاز است. غذاهای غنی از تریپتوفان را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
بوقلمون، تخم مرغ، پنیر، آجیل و لوبیا از این دسته مواد غذایی هستند.

◀️ سطح استرس را کاهش دهید.
استرس مزمن می تواند منجر به سطوح پایین سروتونین شود، بنابراین مهم است که مطمئن شوید که سطح استرس شما تحت کنترل است. اگر نمی‌توانید آن را تغییر دهید، سعی کنید راه‌هایی برای مقابله با استرس به روشی سالم پیدا کنید، مانند ورزش، تکنیک‌های تمدد اعصاب یا مشاوره.

◀️ به طور منظم ورزش کنید.
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به طور منظم ورزش می‌کنند، سطح سروتونین بیشتری نسبت به افراد کم تحرک دارند. هر روز 20 تا 30 دقیقه پیاده روی سریع داشته باشید و در صورت امکان به جای رانندگی دوچرخه سواری کنید.

◀️ از نظر عاطفی از خود مراقبت کنید.
استرس، اضطراب یا افسردگی می توانند تأثیر منفی بر سطح سروتونین شما داشته باشند. صحبت با یک درمانگر به شما کمک کند تا با مشکلات عاطفی، مقابله کنید. نوشتن منظم در یک دفتر نیز می تواند مفید باشد.

◀️ کم خوابی را در نظر بگیرید.
این یکی ممکن است عجیب به نظر برسد، اما کم خوابی در واقع می تواند سطح سروتونین را افزایش دهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این کار فقط باید در حد اعتدال و با تایید پزشک انجام شود.

◀️ با عزیزانتان وقت بگذرانید.
معاشرت با دوستان، خانواده و عزیزان می تواند به بهبود خلق و خوی شما و افزایش سطح سروتونین کمک کند. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به شما احساس خوبی می دهند و از کسانی که مود شما را پایین می آورند دوری کنید.