تلفن : 02142312

فوبیاهای مرتبط با رابطه جنسی◀️ در پست های قبلی به معرفی اروتوفوبیا، دلایل بروز و راه های درمان آن پرداخته ایم.

اروتوفوبیا یک فوبیا یا ترس بیش از حد و غیرمنطقی از رابطه جنسی است. افراد مبتلا به اروتوفوبیا ممکن است به بیش از یک روش از رابطه جنسی بترسند. به عنوان مثال، آنها ممکن است به صورت همزمان از عمل جنسی و همچنین از لمس شدن بترسند.

◀️ افراد مبتلا به اروتوفوبیا ممکن است یک یا چند فوبیا یا ترس مرتبط با رابطه جنسی داشته باشند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

◀️ ژنوفوبیا
ژنوفوبیا که به عنوان کویتوفوبیا نیز شناخته می شود، ترس از رابطه جنسی کامل است. افراد مبتلا به ژنو فوبیا ممکن است بتوانند روابط عاشقانه را آغاز کنند و ممکن است کاملاً از فعالیت هایی مانند بوسیدن و در آغوش گرفتن لذت ببرند، اما رابطه جنسی کامل آن ها را می ترساند.

◀️ پارافوبیا
پارافوبیا یا ترس از انحراف جنسی، می‌تواند شامل ترس از انحراف خود یا ترس از انحراف دیگران باشد. برخی از افراد مبتلا به پارافوبیا از نوعی از روابط جنسی لذت می برند که به خوبی با قوانین اخلاقی شخصی آنها مطابقت داشته باشد، در حالی که برخی دیگر می‌ترسند که رابطه شان در هر سطحی از صمیمیت، منحرف شود.

◀️ هافوفوبیا
هافوفوبیا ترس از لمس شدن است و می تواند بر همه روابط، نه فقط روابط عاشقانه تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، برخی از افراد حتی از تماس گذرا با یکی از اقوام خودداری می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط از لمس طولانی تر می ترسند.

◀️ ژیمنوفوبیا
ژیمنوفوبیا یا ترس از برهنگی می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود. برخی از مردم از برهنه شدن خود می ترسند، برخی دیگر از برهنه شدن اطرافیانشان. این فوبیا ممکن است با مسائل مربوط به تصویر بدن یا احساس بی کفایتی همراه باشد، اگرچه ممکن است به تنهایی نیز رخ دهد.

◀️ فیلموفوبیا
ترس از بوسیدن که به عنوان فیلماتوفوبیا نیز شناخته می شود، می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از دلایل بالقوه نگرانی در مورد بوی بد دهان است. ممکن است فردی با فوبیای میکروب نیز دچار این ترس شود.

◀️ چندین گزینه درمانی وجود دارد که می تواند به کاهش علائم فوبیاهای ذکر شده کمک کند. درمانگر شما می تواند بر اساس شدت ترس از رابطه جنسی و تأثیری که بر زندگی شما می گذارد تصمیم بگیرد که کدام روش درمانی برای شما بهتر است.

در طول فرآیند درمان، صبور و با درمانگر خود صادق باشید. با گذشت زمان، ترس‌های شما کاهش می‌یابد و یاد می گیرید که از فعالیت جنسی شخصی خود لذت ببرید.